Voľný čas

Splav po rieke Dunajec na tradičných drevených pltiach

Splav rieky Dunajec

Najväčšou atrakciou je splav po rieke Dunajec na tradičných drevených pltiach, cez najväčší prírodný kaňon v strednej Európe. Nástupné prístavisko sa nachádza iba 300 m od chaty. Splav je dlhý 11 km, cez celý kaňon a končí v obci Lesnica. Na cestu späť sa môže použiť autobus, taxi služba, horské bicykle alebo pešia turistika.


Výstup na Tri Koruny

Tri Koruny sú atraktívnym cieľom v Pieninách. Nachádzajú sa v poľskej časti Pienin a tvorí ich päť vápencových brál, týčiacich sa 520 metrov nad riekou Dunajec. Z najvyššieho vrcholu Okrąglica (982 m.n.m.) je krásny panoramatický výhľad na Pieniny, Prielom Dunajca a na zvyšné skalné vrcholy. Výstup na Tri Koruny je možný turistickým chodníkom z poľskej strany - z obce Nižné Sromowce.


Kultúrne pamiatky

Kultúrne pamiatky

Najvýznamnejšou pamiatkou je Národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov zo 14. storočia v Červenom Kláštore. Leží v malebnom vyústení potoka Lipník do prielomu Dunajca v Pieninskom národnom parku. Pozoruhodnou historickou pamiatkou je aj zrekonštruovaný zámok v Niedzici i zrúcanina hradu Czorsztyn. Oba sa nachádzajú v Poľsku, vzdialené iba 7 km. V blízkom okolí sú aj ďalšie možnosti historických pamiatok ( Ľubovniansky hrad, Levoča, Spišský hrad, Kežmarok ).


Cykloturistika

cykloturistika

Región Zamaguria poskytuje veľmi dobré podmienky pre cykloturistiku, či už na turistických alebo na horských bicykloch. Zodpovedá tomu aj hustá sieť cykloturistických trás. Ak sa vydáte ktoroukoľvek cyklotrasou, nebudete ľutovať. Dostanete sa na miesta s krásnymi výhľadmi.
Nedaleko chaty sa nachádza požičovňa bicyklov.


Oddych pri vode

oddych pri vode

Iba 7 km vzdialená priehrada za Poľskou hranicou poskytuje oddych i realizáciu množstva vodných športov. Po jazere sa môžete povoziť na vyhliadkovej lodi, vodných bicykloch alebo člnoch. Ideálne miesto pre milovníkov surfovania na vode.


Lyžovanie

lyžovanie

V okruhu 20 km sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk. Ponúkajú lyžovačku pre všetky stupne výkonnosti.

Volajte: 0918 094 230